ROY JONES JR RZUCA WYZWANIE FROCHOWI: POKAŻ MI, ŻE JESTEM ROZBITY!

Redakcja, IFL TV

2021-06-08

Były mistrz świata wagi super średniej, 43-letni Carl Froch skrytykował ostatnio swojego rodaka Chrisa Eubanka Juniora i jego trenera, legendarnego Roya Jonesa Juniora, którego określił mianem "całkowicie rozbitego". 52-letni Jones Jr szybko zareagował, a jego ostrą ripostę podchwyciły brytyjskie media.

- Froch powiedział, że jestem całkowicie rozbity? Pokaż mi to! Pokaż mi, że jestem rozbity! Na stadionie Wembley, na oczach osiemdziesięciu tysięcy kibiców - rzucił wyzwanie były mistrz świata czterech kategorii, w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów, który w listopadzie stoczył pokazowy pojedynek z Mike'em Tysonem i delikatnie mówiąc nie wyglądał w nim najlepiej, choć kilka razy błysnął swoimi trikami.

Mamy oczywiście nadzieję, że w erze dziwacznych pojedynków z udziałem dawnych gwiazd nie dojdzie do walki Froch vs Jones Jr. Taki temat lansują tabloidy (Froch podobno wyraził już wstępną zgodę na pokazowe lub pełnoprawne starcie), ale prawdziwi kibice boksu nie chcą zapewne widzieć Roya Jonesa Juniora w kolejnym stricte komercyjnym przedsięwzięciu, które mogłoby zagrażać jego zdrowiu. Froch to na tle Roya stosunkowo młody człowiek, a w ringu nie zwykł oszczędzać rywali. I choć pozostaje na sportowej emeryturze od 2014 roku, trzyma podobno przyzwoitą formę.