'MASTERNAK BYŁ LEPSZY W SPARINGACH Z BALSKIM' (RING TVP SPORT)

Redakcja, TVP Sport

2021-05-20

Dziś w magazynie Ring TVP Sport jako goście pojawili się redaktor naczelny BOKSER.ORG - Łukasz Furman - oraz były bokser (obecnie trener i ekspert telewizyjny) Maciej Miszkiń. My przedstawiamy Wam fragmenty wypowiedzi red. Furmana na temat nadchodzącej gali KBN 15 (Szpilka vs Różański) 30 maja w Rzeszowie i zapraszamy do oglądania całego programu (link w rozwinięciu). 

O zestawieniu Mateusz Masternak vs Adam Balski: Na pewno wszyscy się zgodzimy, że walka ''Mastera'' z Balskim to najciekawsza z trzech możliwych, jakie Mateusz mógł stoczyć na tej gali. Był jeszcze zastępca Damira Beljo (Beljo był pierwotnie anonsowanym rywalem Masternaka - przyp.red.), Nuri Seferi, ale wiadomo było, że to nie wypali. Walka Masternak kontra Balski jest najciekawsza sportowo, w dodatku to pojedynek polsko-polski.

O sparingach Masternaka z Balskim: Nie pamiętam, czy to było przed walką Adama z Brudowem czy z Janikiem, ale widziałem te sparingi i nie czarujmy się, Mateusz był w nich lepszy. Widziałem dwa sześciorundowe sparingi i Mateusz brał akcje Adama na blok, a Adam dużo tańczył i dużo bił: trzy pierwsze rundy były wyrównane, jednak od czwartej-piątej Mateusz uzyskiwał przewagę. Adam atakował trochę bezsensownie, ale plus dla niego jest taki, że wie już, z czym się spotka.

O możliwości walki Masternak vs Cieślak o pas mistrza świata: Zobaczymy, czy mogłaby być to walka o pas, czy eliminator, bo słyszy się, że Mairis Briedis pójdzie do wagi ciężkiej  (...) Masternak wiele razy sparował z Michałem, czasami jeden był lepszy, czasem drugi. Mateusz ma te sparingi gdzieś nagrane, więc na pewno cała Polska by to chętnie zobaczyła...

W dalszej części programu rozmawiano m.in. o jutrzejszej gali Tymex Boxing Night 17 w Pionkach (Damian Wrzesiński vs Erick Encinia) oraz o wciąż zmieniającej się sytuacji na szczycie światowej wagi ciężkiej: 

CAŁY ODCINEK MAGAZYNU RING TVP SPORT >>>