FURY: SAUNDERS MOŻE ZROBIĆ Z CANELO TO SAMO, CO ZROBIŁ MAYWEATHER

Redakcja, IFL TV

2021-05-07

John Fury, ojciec mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego twierdzi, że w jutrzejszym pojedynku mistrza świata WBA i WBC wagi super średniej Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO) z mistrzem WBO Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO) stawia pieniądze na swojego rodaka. 

CANELO I SAUNDERS ZGODNIE ZAPOWIADAJĄ SWOJĄ WYGRANĄ >>>

- Billy Joe może zrobić z Canelo to samo, co zrobił Mayweather (Floyd Mayweather pokonał Meksykanina stosunkiem głosów dwa do remisu w 2013 roku - przyp.red.). Takie są umiejętności Billy'ego. On wzniesie się na wyżyny jak mój syn w wielkich walkach, jest w stanie wygrać z każdym. Ma ten niewygodny styl mańkuta. Gdyby był aktywny, gdyby regularnie walczył, byłby wspaniałym zawodnikiem. Pandemia go powstrzymała. Mój syn też byłby lepiej dysponowany, gdyby częściej ostatnio walczył. Ale i tak stawiam forsę na Billy'ego. Canelo to wspaniały zawodnik, ale ma wiele wad i jeżeli team Billy'ego je dostrzeże, Saunders wygra - powiedział Fury.

- Jaja i odpowiednie nastawienie do walki: te rzeczy decydują o zwycięstwie, a Billy'emu ich nie brakuje. Pochodzi z rodziny ludzi, którzy mają walkę we krwi. Wie, co zrobił Tyson Fury i wniesie do ringu naszą dumę. Nie jestem uprzedzony, nie chodzi o to, że Billy jest Cyganem (wywodzi się ze społeczności travellersów, zwanych często na Wyspach Gypsies, czyli Cyganami - przyp.red.). Mayweather dał Canelo lekcję boksu, Billy też może to zrobić, choć w innym stylu. Inna sprawa, że walczy w Ameryce, potrzebuje nokautu. Pamiętamy walkę Tysona z Deontayem Wilderem... Widzę zresztą wiele podobieństw między Tysonem i Billym. Jeżeli Billy będzie w takiej formie jak w walce z Davidem Lemieux, zobaczymy wielki występ. Ale będzie musiał wygrać przez nokaut - tako rzekł ojciec ''Króla Cyganów''.