TRENER CANELO: ZNOKAUTUJEMY SAUNDERSA, ON OPADNIE Z SIŁ

Redakcja, FightHub

2021-05-05

Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) twierdzi, że celuje w nokaut na Billym Joe Saundersie (30-0, 14 KO) pomiędzy ósmą a dziesiątą rundą. W podobnym tonie wypowiada się również jego sławny trener Eddy Reynoso.

Sobotnie starcie wyłoni zunifikowanego mistrza WBC/WBA/WBO kategorii super średniej. Czy "śliski" Anglik napsuje krwi wielkiemu Meksykaninowi, jak swego czasu Davidowi Lemieux? Oczywiście Canelo to kapitalny bokser, jednak Brytyjczyk wznosi się na swoje wyżyny, gdy ma do czynienia właśnie z najlepszymi, a z tymi teoretycznie słabszymi daje gorsze walki.

- Przestudiowałem walki Saundersa i widzę jego słabości. Jeśli na nas pójdzie, jego szanse zmaleją jeszcze bardziej. On musi więc robić to co zawsze. Zawsze radzi sobie dobrze w pierwszej połowie walki, ale po szóstej rundzie zaczyna go czasem zawodzić kondycja. A właśnie wtedy Canelo podkręca tempo. Sprawdzimy więc, co się stanie, gdy wywrzemy na nim presję od samego początku. Za nami są umiejętności i doświadczenie. Sędziowie nie będą potrzebni, wygramy to przez nokaut - zapowiada uznany za szkoleniowca roku 2020 Reynoso.