OJCIEC SAUNDERSA: DO WALKI Z CANELO NIE DOJDZIE, DOŚĆ TEGO GÓWNA

Redakcja, IFL TV

2021-05-04

Kryzysowa sytuacja wokół sobotniej walki mistrza świata WBO wagi super średniej, Billy'ego Joe Saundersa (30-0, 14 KO) z mistrzem WBC i WBA Saulem Alvarezem (55-1-2, 37 KO), bardzo się zaogniła. Ojciec Brytyjczyka twierdzi, że do pojedynku na stadionie w Arlington nie dojdzie. 

CANELO vs SAUNDERS: SPÓR O ROZMIAR RINGU >>>

- Nie widzę możliwości, by doszło do spotkania twarzą w twarz. Negocjacje w sprawie rozmiaru ringu się załamały, a w kontrakcie nie ma ani słowa o tym rozmiarze. Dla Canelo przygotowano osiemnastostopowy ring (o boku długości 549 cm - przyp.red.). To rozmiar ringu amatorskiego. Taki był plan Alvareza. On chce zabrać jeden z atutów Billy'ego, pracę i szybkość nóg. Na początku Canelo twierdził, że chce walki w ringu dwudziestostopowym, my chcieliśmy dwudziestoczterostopowego, a potem dwudziestodwustopowego - powiedział Tom Saunders.

- Nie pozwolę, by mój syn boksował przeciwko gościowi, którego uważa się za króla boksu, w tak małym ringu. Wszystko jest ustawiane przeciwko nam, ale sprawy ringu nie odpuścimy. Do walki nie dojdzie. Nie wydaje mi się, by Canelo chciał starcia z Billym Joe. Alvarez chce pewnego zwycięstwa, a my nie pozwolimy mu ograniczyć mobilności Billy'ego. Mamy dość tego gówna. Dość uginania się przed żądaniami Canelo. Ktoś powiedział mu ''nie'' i typ się zdenerwował, bo wszyscy się zawsze przed nim płaszczyli. Jego cel to doprowadzenie do walki w dwudziestostopowym ringu, ale to nie przejdzie - tako rzecze ojciec Saundersa.