HERRING I FRAMPTON PRZED DZISIEJSZĄ BATALIĄ W DUBAJU

Redakcja, Boxingscene, Sky Sports

2021-04-03

Dziś w Dubaju czeka nas świetnie się zapowiadająca walka między mistrzem WBO wagi super piórkowej Jamelem Herringiem (22-2, 10 KO) i byłym czempionem niższych kategorii Carlem Framptonem (28-2, 16 KO). Oto ostatnie wypowiedzi obu zawodników przed hitową batalią.

FRAMPTON I HERRING W LIMICIE (WIDEO) >>>

- Wygrana nad Framptonem byłaby kamieniem milowym i zwycięstwem definiującym moją karierę. Zdobyłem tytuł mistrzowski i go broniłem, a potem pojawiły się pytania o walkę z wielkimi nazwiskami i innymi czempionami. Teraz na te pytania odpowiadam, Carl Frampton dokonał wspaniałych rzeczy, to mistrz świata dwóch kategorii. Ale to mój moment, na to czekałem i na to pracowałem. Nie ma żadnych problemów z walką w Dubaju, bo jestem żołnierzem Marines. Walczyłem wszędzie, zarówno jeśli chodzi o pole bitwy, jak i o ring. Byłem gotowy na walkę z Framptonem w Belfaście i jestem gotowy na Dubaj - powiedział Herring, zwany również ''Semper Fi''.

- Muszę udowodnić sobie i innym ludziom, że stać mnie na to zwycięstwo. Wierzę w moich trenerów, Jamie'ego Moore'a i Nigela Travisa, to kapitalni fachowcy. Chcę ich nagrodzić tytułem mistrzowskim. Jeżeli zwyciężę, będzie to moja najlepsza wygrana w karierze. By wygrać, będę musiał perfekcyjnie zrealizować plan taktyczny. Zdobycie mistrzostwa świata w trzeciej kategorii wagowej wprowadziłoby mnie do elity czempionów - tako rzecze Frampton, irlandzki ''Szakal'', który miał walczyć z Herringiem w lutym, ale doznał kolejnej kontuzji ręki. W tej chwili jednak wszystko ma być z jego zdrowiem w porządku.

Przypomnijmy na koniec, że w 2020 roku Frampton walczył tylko raz - pokonał w sierpniu przed czasem Darrena Traynora. Tylko jeden pojedynek stoczył również w zeszłym roku znacznie przewyższający Framptona (byłego mistrza świata wagi super koguciej i piórkowej) warunkami fizycznymi były żołnierz Marines Jamel Herring, który pokonał we wrześniu Jonathana Oquendo.