HEARN O WALCE CANELO vs GOŁOWKIN III: RACZEJ NIE W TYM ROKU

Redakcja, Boxingscene

2021-03-01

Wielu kibiców wciąż domaga się walki Saul Alvarez vs Giennadij Gołowkin III, ale współpracujący zarówno z Meksykaninem, jak i z Kazachem Eddie Hearn wyjaśnia, że w tym roku ci dwaj wybitni pięściarze pójdą osobnymi drogami.

CANELO: TYM RAZEM MOCNO BYM USZKODZIŁ I ZNOKAUTOWAŁ GOŁOWKINA >>>

- Celem Canelo (obecnego mistrza świata WBA i WBC wagi super średniej - przyp.red.) i jego trenera Eddy'ego Reynoso pozostaje unifikacja wszystkich pasów w wadze super średniej. W maju Canelo zmierzy się z Billym Joe Saundersem (mistrzem WBO, ta walka została już ogłoszona i dojdzie do niej 8 maja), a we wrześniu chce walczyć z Calebem Plantem (mistrzem IBF). Walka z Gołowkinem pozostaje możliwa, to wspaniały pojedynek, ale teraz Canelo skupia się na powiększaniu dziedzictwa i tworzeniu historii - powiedział Hearn.

- Walka Gołowkina (obecnego mistrza IBF wagi średniej - przyp.red.) z Jaime Munguią będzie wspaniała, to bardzo duży pojedynek, pełen akcji. Ale raczej nie dojdzie do niej w maju. W grudniu może natomiast dojść do starcia ''GGG'' z Ryotą Muratą (mistrzem WBA wagi średniej - przyp.red.) - dodał szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy na koniec, że w pierwszej walce Canelo vs Gołowkin we wrześniu 2017 roku sędziowie ogłosili remis, a rok później w drugiej stosunkiem głosów dwa do remisu zwyciężył Meksykanin. Oba werdykty, a zwłaszcza pierwszy, wzbudziły duże kontrowersje i do dziś są dyskutowane.