HEARN CHCE DOPROWADZIĆ DO WALKI BROOKA Z EUBANKIEM JUNIOREM

Redakcja, Behind The Gloves

2021-02-28

Szef grupy Matchroom Eddie Hearn dąży do organizacji walki byłego mistrza świata wagi półśredniej Kella Brooka (39-3, 27 KO) z wciąż dążącym do mistrzostwa Chrisem Eubankiem Juniorem (29-2, 22 KO).

- Rozmawiam z Kalle Sauerlandem (obecnym promotorem Eubanka Juniora - przyp.red.) o walce Brooka z Eubankiem Juniorem, myślę, że może to być historyczne wydarzenie - powiedział Hearn i nawiązał do wydarzeń z 2016 roku, gdy był promotorem Eubanka i chciał zorganizować jego walkę z Giennadijem Gołowkinem, ale ostatecznie nie zdołał dogadać się z Eubankiem i jego ojcem. 

Chrisa Juniora zastąpił Kell Brook i został przez Gołowkina ciężko pobity mimo mężnego występu. Teraz stosunki między Brookiem i Hearnem nie są najlepsze, Brook przystąpił do walki z Terence'em Crawfordem (przegranej przed czasem) w listopadzie zeszłego roku niejako na przekór Hearnowi. Promotor ma jednak nadzieję, że uda mu się doprowadzić do pojedynku brytyjskich gwiazd. Prawdopodobnie celuje w umowny limit wagowy. 

- Kell wziął walkę z Gołowkinem i popadł w pewnego rodzaju konflikt z Eubankiem. Myślę, że Brook musi na dobre wrócić do wagi junior półśredniej, jeżeli chce dalej walczyć. Eubank walczy oczywiście w średniej. Kiedy stwierdził ostatnio, że starcie z Brookiem byłoby dobrą walką na rozgrzewkę, Kell odpowiedział na wyzwanie - dodał szef grupy Matchroom.