OFICJALNIE! CANELO vs SAUNDERS O TRZY PASY JUŻ 8 MAJA

Redakcja, DAZN

2021-02-28

Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) zrobił co do niego należy, odbębnił obowiązkową obronę z Avnim Yildirimem (21-3, 12 KO), którego zastopował po trzech jednostronnych rundach, a teraz zapoluje na trzeci pas w limicie 76,2 kilograma. Oficjalnie ogłoszono jego walkę z Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO).

- Czuję się szybki i naprawdę mocny. Walczę z każdym i zawsze mierzę się z najlepszymi. Nie chcę być porównywany do innych, tylko tworzyć swoją własną historię - powiedział Canelo po odprawieniu tureckiego challengera.

Pojedynek sławnego Meksykanina z Brytyjczykiem odbędzie się 8 maja. Alvarez wniesie do ringu pasy WBC i WBA, natomiast Saunders tytuł WBO.

- To już oficjalna informacja, 8 maja Canelo będzie kontynuował realizację marzeń o zunifikowaniu wszystkich tytułów kategorii super średniej mierząc się z Billym Joe Saundersem, niepokonanym w trzydziestu walkach mistrzem WBO. To będzie jedna z największych walk tego roku - podkręca atmosferę Eddie Hearn, promotor współpracujący z jednym i drugim pięściarzem.

Pojedynek unifikujący trzy pas odbędzie się albo na obiekcie Allegiant Stadium w Las Vegas, albo na AT&T Stadium w Arlington w stanie Teksas.