JUTRO ZAWODOWY DEBIUT WICEMISTRZA ŚWIATA KEYSHAWNA DAVISA

Redakcja, IFL TV

2021-02-26

Jutro na gali Canelo vs Yildirim w Miami zadebiutuje jako zawodowiec aktualny wicemistrz świata w boksie olimpijskim - Keyshawn Davis. 21-letni Amerykanin podpisał na razie krótkoterminowy kontrakt z grupą Matchroom. Jeżeli jeszcze Davisa nie znacie, zapamiętajcie nazwisko, gdyż niedługo może być o nim bardzo głośno.

- Jestem przede wszystkim technicznym bokserem, ale kiedy trzeba, potrafię walczyć naprawdę agresywnie. Nie daję rywalowi chwili wytchnienia, zarówno kiedy się bronię, jak i podczas mojego ataku. Stosuję zwody i kontroluję wszystko lewym prostym, czasami mówię coś do rywala. Nieustannie go irytuję. Mój styl spodoba się kibicom, lubię dawać wspaniałe występy, to przychodzi mi naturalnie - powiedział Davis, który zmierzy się jutro z Lesterem Brownem (4-2-3, 1 KO) z Bahamów.

- (...) Gala z Canelo w walce wieczoru to idealne miejsce na debiut. W dodatku w niedzielę mam urodziny... Oglądałem wiele debiutów gwiazd, od Alego do Crawforda. Nie będę forsował nokautu, zależy mi tylko na jakości występu. Jeśli chodzi o wagę, to będę walczyć w wadze lekkiej, ale w kolejnych starciach mogę rywalizować także w wadze super piórkowej - dodał Amerykanin.

- Wierzę w siebie, uważam, że będę prezentował styl podobny do stylu Shakura Stevensona, jestem jednak dużo bardziej eksplozywny niż on. I walczę twardziej. Myślę, że moja walka z Markiem Castro (on również walczy na gali w Miami - przyp.red.), którego znam z czasów amatorskich, może być w przyszłości równie wielka jak walka Mayweather vs De La Hoya - tako rzecze jeden z najciekawszych debiutantów ostatnich lat.