WACH POMŚCI GŁOWACKIEGO? 'WIKING' KANDYDATEM DO WALKI Z BRIEDISEM

Redakcja, Sportacentrs

2021-02-10

Według łotewskiego portalu Sportacentrs Mariusz Wach (36-7, 19 KO) jest kandydatem do walki z Mairisem Briedisem (27-1, 19 KO), obecnym mistrzem IBF wagi cruiser, który rozważa przejście do wagi ciężkiej.

Przypomnijmy, że po wyjątkowo kontrowersyjnej walce Krzysztofa Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Łotyszem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Briedis zwakował pas. Głowacki stoczy o niego walkę 20 marca w Wielkiej Brytanii, rywalem będzie Lawrence Okolie. Tymczasem Briedis, który wygrał we wrześniu zeszłego roku turniej WBSS wagi cruiser i zdobył jednocześnie tytuł IBF, pokonując Yuniela Dorticosa, szykuje się do ataku na krainę olbrzymów, w której pojawiał się już w przeszłości i odnosił sukcesy. Czy Mariusz Wach będzie miał okazję pomścić rodaka i skrzyżować rękawice z Briedisem?

Dodajmy na koniec, że w swoim ostatnim występie, w grudniu zeszłego roku polski "Wiking" przegrał na punkty z Hughie'em Furym na gali Joshua vs Pulew w Londynie.