OKOLIE PRZED WALKĄ Z GŁOWACKIM: TYTUŁ MISTRZOWSKI NALEŻY DO MNIE

Redakcja, Boxingscene

2021-02-02

Walka Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) vs Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser to pojedynek, który ma wielkie znaczenie dla polskiego boksu. Przed starciem, do którego dojdzie 20 marca - zapewne w Londynie - Brytyjczyk jest niezwykle pewny siebie.

WSZYSTKO O WIELKIEJ WALCE GŁOWACKI vs OKOLIE >>>

- Tytuł mistrza świata należy do mnie. Dwudziestego marca zapiszę się na kartach historii zwycięstwem - twierdzi Okolie, numer dwa rankingu WBO, który przed walką z Polakiem sparuje m.in. z Rumunem Mihaiem Nistorem, pogromcą Anthony'ego Joshuy z 2011 roku.

Przypomnijmy, że po wyjątkowo kontrowersyjnej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. 

Walka Głowacki vs Okolie była w zeszłym roku wielokrotnie przekładana i kiedy wydawało się, że dojdzie do niej 12 grudnia w Londynie na gali Joshua vs Pulew, zakażony koronawirusem ''Główka'' musiał wycofać się w ostatniej chwili. Zastąpił go inny Polak, Nikodem Jeżewski, którego Brytyjczyk rozbił w drugiej rundzie.

Krzysztof Głowacki był już mistrzem WBO od sierpnia 2015 roku do września 2016 roku i od listopada 2018 roku do czerwca 2019 roku. Od czasu zwycięstwa nad Marco Huckiem (wspomniany sierpień 2015) i zdobycia pasa po raz pierwszy, stoczył osiem walk, z czego sześć wygrał. Jeżeli wygra 20 marca, będzie pierwszym w historii polskiego boksu trzykrotnym czempionem globu.