DUBOIS WRÓCI NA PRZEŁOMIE KWIETNIA I MAJA?

Ron Lewis, Boxingscene

2021-01-28

Po listopadowej porażce z Joe Joycem (12-0, 11 KO) o Danielu Dubois (15-1, 14 KO) zrobiło się nieco ciszej. Wygląda jednak na to, że ''Dynamit'' leczy powoli dolegliwości związane z pękniętym oczodołem pod lewym okiem i powinien niedługo dostać zielone światło na powrót do ringu. Takie informacje dobiegają przynajmniej od jego promotora Franka Warrena.

Zdaniem szefa grupy Queensberry Promotions młody pięściarz odciął się od otoczenia, dochodzi do zdrowia i będzie być może gotowy do powrotu za około kwartał. – On nie jest zainteresowany mediami społecznościowymi, co jest naprawdę dobre. Chce wrócić do gry i walczyć – rzekł 68-latek.

- Widziałem się z nim w zeszłym tygodniu. Nie jest typem gaduły, raczej nieco filozofował. Stwierdził, że ból spowodowany kontuzją przeszywał mu głowę.

- Powiedział, że stało się i musi przejść na tym do porządku dziennego. Teraz ciąży na nim presja, ale to nie tak, że dostał ciężkie lanie, czy został znokautowany. Jeśli zostałby poddany rundę wcześniej, dwóch sędziów wskazywało jego prowadzenie na kartach punktowych.

- Doktor jest zadowolony z tego, jak pęknięcie się zagoiło. Musi jeszcze ponownie przyjrzeć się siatkówce Daniela, ale mam nadzieję, że wszystko będzie wtedy w porządku i Daniel będzie mógł wrócić do pełnego treningu.

- Chcielibyśmy jego powrotu pod koniec kwietnia, może w maju. Wszyscy jesteśmy rozczarowani tym, co się stało, ale on jest młody i nie zamierzamy go z niczym pospieszać – zakończył Brytyjczyk mający w swojej stajni takie gwiazdy jak Tyson Fury czy Carl Frampton.