FURY: LUDZIE NIE WIDZĄ TEJ CAŁEJ PRACY, BOKSERZY POWINNI ZARABIAĆ WIĘCEJ

2021-01-12, Redakcja, Twitter

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) jest pewnie ustawiony do końca życia, ale tylko nieliczni pięściarze mają taki status. Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC uważa, że jego koledzy po fachu zarabiają zdecydowanie za mało.

- Zawodnicy powinni zarabiać milion razy więcej niż zarabiają. Kibice widzą tylko końcowy efekt podczas gali, czyli blichtr i urok boksu. Nie widzą natomiast poprzedzającej to wszystko ciężkiej pracy. Nie widzą ścisłej diety, biegania w deszczu czy śniegu, ani porannego wstawania. Kiedy więc czytacie, że bokserzy, ale w ogóle sportowcy, dostają jakąś kwotę, to powinniście wiedzieć, że i tak zasługują na milion razy więcej. Poza samymi sportowcami ludzie nie zdają sobie nawet sprawy ile to wyrzeczeń i ciężkiej pracy, przez wiele, wiele lat - przekonuje "Król Cyganów".

- Od jedenastego roku życia praktycznie dzień w dzień robię to samo. I tak dzień po dniu, bez względu na to, czy pada śnieg, czy świeci słońce. Dlatego nigdy nie lekceważcie sportowców, bo w rzeczywistości nie macie pojęcia, jak ciężką wkładają w treningi zanim wyjdą do ringu czy na bieżnie bądź boisko - zakończył Fury.

<< Powrót na stronę główną <<