FURY vs JOSHUA: NOWA PROPOZYCJA W SPRAWIE PASA WBO

2021-01-11, Redakcja, Sky Sports

Wciąż nie wiemy, co stanie się w tym roku z pasem WBO wagi ciężkiej, którego posiadaczem jest obecnie Anthony Joshua (24-1, 22 KO). Obowiązkowym pretendentem jest Aleksander Usyk (18-0, 13 KO), który domaga się walki z czempionem. AJ chce natomiast, by Ukrainiec poczekał na walkę unifikacyjną, czyli starcie Joshuy z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Tymczasem pojawiła się nowa propozycja wyjścia z impasu.

FURY vs JOSHUA - TYPY EKSPERTÓW: JOSHUA 2, FURY 6, NIE WIEM 2 >>>

Joshua, który oprócz pasa WBO posiada również pasy IBF i WBA, miałby według nowej propozycji (wysuwanej zapewne przez stronę brytyjską) stoczyć walkę z Furym, której zwycięzca zwakuje pas WBO dzień po pojedynku. Usyk walczyłby więc o wakujący tytuł w niedalekiej przyszłości, a Brytyjczycy osiągnęliby swój cel - walkę o wszystkie pasy.

- W tej chwili to Fury i Joshua są pod presją, a nie Usyk. Prowadzono rozmowy o tytule tymczasowym i o tym, że zwycięzca walki Fury'ego z Joshuą porzuci pas WBO dzień po pojedynku. Ale na dziś Usyk jest obowiązkowym pretendentem WBO i nie dał zgody na walkę Fury vs Joshua z pasem WBO w stawce - powiedział promujący Usyka Aleksander Krasiuk.

Wygląda więc na to, że Ukrainiec nie chce przyjąć zarówno odstępnego (o którym była pierwotnie mowa), jak i nowej propozycji. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji wokół największej możliwej walki w obecnym boksie - Fury vs Joshua.

Przypomnijmy, że pierwsza z dwóch planowanych konfrontacji brytyjskich olbrzymów miałaby się odbyć na przełomie maja i czerwca, druga prawdopodobnie w listopadzie. Podziały zysków? W pierwszej walce po połowie, w drugiej w stosunku 60/40 na korzyść zwycięzcy pierwszego pojedynku. Mówi się, że Joshua i Fury mogą zarobić nawet po 100 milionów funtów na głowę.

<< Powrót na stronę główną <<