FURY OSTRO KRYTYKUJE WALKI BOKSERÓW Z YOUTUBERAMI

2021-01-11, Redakcja, IFL TV

Legendarny Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) stoczy w lutym walkę z youtuberem Loganem Paulem (0-1), która przyniesie ogromne zyski, ale budzi niesmak wielu ludzi ze środowiska. Chyba najbardziej dosadnie krytykuje ją Peter Fury, wujek i były trener Tysona Fury'ego, ojciec i trener niedawnego rywala Mariusza Wacha Hughie'ego Fury'ego.

- W ogóle mnie to nie interesuje. Te walki z youtuberami to totalne pierdoły. Chodzi w tym tylko o kasę, ale jest to także niebezpieczne. Wierzę w prawdziwy boks na światowym poziomie, nie obchodzą mnie youtuberzy. Niby mogą przyciągnąć do boksu nowych widzów, ale mogą też sprawić, że prawdziwi kibice odsuną się od pięściarstwa - powiedział Fury.

- Pojedynki bokserów z youtuberami są ze wszech miar gówniane. Nie wiem, kim są ci youtuberzy, na pewno są cwani, nie życzę im źle. Po prostu interesuje mnie co innego, pasy mistrzowskie, a nie bzdury - dodał jeden z najbardziej charyzmatycznuych brytyjskich trenerów.

Przypomnijmy, że Peter Fury spędził w więzieniu ponad dekadę (poszedł siedzieć w 1995 roku). Był jednym z najpoważniejszych graczy na scenie narkotykowej Manchesteru i okolic. Zdominował przede wszystkim rynek amfetaminy w tym regionie. Kierował również swoim przestępczym imperium zza krat i dopiero po wyjściu z więzienia zaczął stopniowo zmieniać swoje życie dzięki boksowi, choć dostał jeszcze jeden, dwuletni wyrok i musiał spłacić państwu ponad milion funtów. 

Tradycja walk na gołe pięści, kultywowana od wieków przez angielskich Cyganów (tzw. travellers), pozwoliła Peterowi na zbudowanie solidnego fundamentu poza narkotykowym szlakiem. Przeniósł on swój instynkt do świata zawodowego boksu i osiągnął wielki sukces - zwłaszcza jako trener Tysona Fury'ego, którego poprowadził na szczyt, czyli do zwycięstwa nad ówczesnym królem wagi ciężkiej, Władimirem Kliczką w 2015 roku.

<< Powrót na stronę główną <<