WALKA GOŁOWKINA Z MUNGUIĄ CORAZ BLIŻEJ

Redakcja, Fightnews

2021-01-02

Grudniowy pogromca Kamila Szeremety, mistrz świata IBF wagi średniej Giennadij Gołowkin (41-1-1, 36 KO) jest coraz bliżej walki z byłym czempionem wagi junior średniej, Jaime Munguią (36-0, 29 KO). Promotor Meksykanina, szef grupy Golden Boy Oscar De La Hoya twierdzi, że rozmowy w sprawie pojedynku są na zaawansowanym etapie. 

HEARN CHCE ZESTAWIĆ GOŁOWKINA Z ANDRADE >>>

Planowany termin nie jest jeszcze znany, ale mówi się, że może nim być wiosenny weekend, w którym odbywa się święto Cinco De Mayo. 

Przypomnijmy, że Munguia chciał walczyć z Gołowkinem już w maju 2018 roku, po tym jak w organizmie Saula Alvareza wykryto clenbuterol i Canelo został zawieszony, co opóźniło jego rewanż z Kazachem. Ostatecznie Munguia nie został zaakceptowany jako zastępczy rywal przez Komisję Sportową Stanu Nevada, a Gołowkin stoczył pojedynek z Vanesem Martirosjanem, którego szybko znokautował. Tydzień później Munguia pokonał przed czasem Sadama Alego i zdobył tytuł WBO w wadze junior średniej.

Meksykanin bronił pasa pięciokrotnie, a potem przeszedł do wagi średniej. W styczniu zeszłego roku pokonał w tej kategorii Gary'ego O'Sullivana, a w październiku Tureano Johnsona - obu przed czasem.