WIELKI KLINCZ: RIVERA I OBRUŚNIAK OTWORZYLI GALĘ ZWYCIĘSTWAMI

2020-12-11

W rozgrywanym w wadze junior średniej pojedynku debiutantów na gali Rocky Boxing Night 7 im. Jana Biangi w Wielkim Klinczu efektownie zaprezentował się Kubańczyk Evander Rivera (1-0, 1 KO), który już w pierwszej rundzie odprawił Islama Majrasultanowa (0-1).

W boksie Rivery od początku widac było kubański sznyt. Rivera elegancko się poruszał i kontrolował rywala ciosami prostymi. Do precyzyjnego lewego dokładał mocny prawy i bawił się walką. W połowie trzeciej minuty walki Majrasultanow otrzymał prawy prosty na korpus, po chwili przyklęknął i został wyliczony.

* * *

Walczący w wadze junior półśredniej Radomir Obruśniak (2-0, 1 KO) wygrał na Rocky Boxing Night 7 z ambitnym Tomaszem Piotrowskim (1-2).

Obruśniak był szybszy i lepiej pracował na nogach i od początku było to widać. Piotrowski sporo o boksie wie i ma całkiem niezłe umiejętności, ale przyjmował zbyt dużo ciosów i nie wyglądał najlepiej atletycznie. W drugiej rundzie był bliski porażki przed czasem, ale sędzia Gortat nie przerwał, a w końcówkach trzeciego i czwartego starcia Tomasz rzucał się na faworyta i wymieniali ciosy w wymianach, pokazując serce. Ostatecznie Obruśniak zwyciężył 40-36 na kartach wszystkich sędziów.