WARREN: DUBOIS vs JOYCE TO CIĘŻKA WERSJA WALKI HAGLER vs HEARNS

Redakcja, Boxingscene

2020-11-28

Frank Warren, promotor bohaterów walki wieczoru dzisiejszej gali w Londynie - Daniel Dubois (15-0, 14 KO) vs Joe Joyce (11-0, 10 KO) - to prawdziwy weteran bokserskiego biznesu, który potrafi zareklamować walkę w stylu starej szkoły. To właśnie zrobił przed starciem brytyjskich olbrzymów, porównując je do najsłynniejszej bokserskiej wojny wszech czasów - pojedynku Marvin Hagler vs Thomas Hearns.

DUBOIS vs JOYCE: WYBRANE TYPY WIELKICH POSTACI ŚWIATA BOKSU >>>

- Daniel Dubois i Joe Joyce to najlepsi zawodnicy wagi ciężkiej poza obecnymi mistrzami. I nie skreślałbym ich dziś w walkach z Anthonym Joshuą i Tysonem Furym, a co dopiero w przyszłym roku. Zwycięzca walki Dubois vs Joyce będzie miał niemal zagwarantowaną przyszłoroczną walkę mistrzowską (...) - stwierdził Warren.

- Podejrzewam, że czeka nas dziś ''ciężka'' wersja walki Marvin Hagler vs Thomas Hearns. Ci, którzy widzieli ten pojedynek w 1985 roku, nigdy nie zapomną tej rzeźni w wadze średniej. Ostatecznie górą w Caesars Palace w Las Vegas był wtedy Hagler (...) - dodał Brytyjczyk.

- Myślę, że podobna wojna czeka nas, gdy ''DDD'' i ''Juggernaut'' ruszą na siebie i zderzą się w Londynie, w westminsterskim Church House. Z łatwością jestem w stanie sobie wyobrazić walkę, w której nie będzie miejsca na grę wstępną. Walkę, która na zawsze zostanie w naszej pamięci - podsumował temat szef grupy Queensberry Promotions.