DRUGIE ZŁOTO DLA POLSKI! PARADA MISTRZYNIĄ EUROPY!

2020-11-22

Mamy to! Podczas trwających Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Budwie polskie reprezentantki nie zwolniły tempa. Po dzisiejszym złocie Alexas Kubickiej (51 kg) kolejne pierwsze miejsce dołożyła Daria Parada (75 kg). Reprezentantka kraju pokonała po trzech rundach Rosjankę Margaritę Zujewę.

Daria Parada w pojedynku półfinałowym na turnieju w Czarnogórze pokonała Raisę Piskun z Ukrainy. Pięściarka jest wychowanką klubu BKS Skorpion Szczecin, związana również z Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

Łącznie na mistrzostwach Europy polskie juniorki zdobyły aż sześć medali. Bardzo słabo zaprezentowali się za to mężczyźni - w ich gronie dla Polski tylko Marcel Materla (56 kg) wygrał swój pojedynek. Syn Michałą, zawodnika KSW, w swojej pierwszej walce wygrał 3:0 z Luarem Aliu (Kosowo). We wtorek Materla wystąpił w ćwierćfinale, jego rywalem był Rosjanin Aleksiej Szendrik, który ostatecznie pokonał polskiego pięściarza.