HUGHIE FURY: OCZEKUJĘ TRUDNEJ WALKI Z MARIUSZEM WACHEM

Redakcja, Informacja prasowa

2020-11-17

Już 12 grudnia na gali, której walką wieczoru będzie starcie mistrzowskie Anthony Joshua vs Kubrat Pulew, zobaczymy dwa bardzo ważne dla polskiego boksu pojedynki, w tym walkę Mariusza Wacha (36-6, 19 KO) z Hughie'em Furym (24-3, 14 KO). Oto, jak Brytyjczyk odniósł się do wczorajszego, oficjalnego ogłoszenia starcia z Polakiem.

- Jestem bardzo podekscytowany grudniowym powrotem. Minęło już sporo czasu od mojej ostatniej walki i jestem gotowy, żeby pokazać, co potrafię. Pracowałem podczas przerwy na wieloma różnymi aspektami mojego boksu, doprowadzałem pewne rzeczy do perfekcji - powiedział Fury.

- Mariusz Wach to dobry zawodnik, który krzyżował rękawice z wieloma zawodnikami z czołówki, był również pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Wnosi do ringu siłę i rozmiar, więc nie można stracić koncentracji nawet na sekundę. Chcę walczyć z takimi rywalami, bo pomogą mi wejść na taki poziom, jakiego potrzebuję. Oczekuję trudnej walki z Wachem - dodał kuzyn "Króla Cyganów", obecnego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego.

W swojej dotychczas ostatniej walce Hughie pokonał w marcu przed czasem Pavla Soura, natomiast Wach w czerwcu wygrał na punkty z Kevinem Johnsonem. Przypomnijmy na koniec, że obok walk Joshua vs Pulew i Wach vs Fury zobaczymy 12 grudnia w Londynie walkę Krzysztof Głowacki vs Lawrence Okolie o mistrzostwo świata WBO wagi cruiser, a także kolejny hit wagi ciężkiej, konfrontację Martin Bakole vs Siergiej Kuzmin.