RING TELEGRAM (14 LISTOPADA 2020)

Redakcja, Informacja prasowa

2020-11-14

Prezentujemy Wam weekendową wersję Ring Telegramu, czyli skrót wiadomości ze świata zawodowego boksu.

Chris Eubank Jr (29-2, 22 KO) czeka na potwierdzenie daty oraz terminu. Syn legendy brytyjskiego boksu spodziewa się jednak, że wystąpi jeszcze w tym roku. W dodatku z rywalem ze ścisłej czołówki.

Callum Smith (27-0, 19 KO) - mistrz WBA kategorii super średniej, to główny kandydat do starcia z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO). - Callum lubi się pobić w półdystansie, ale może też wykorzystać swoje znakomite warunki fizyczne i użyć lewego prostego jako narzędzie do zwycięstwa. On ma wszystkie narzędzia oraz umiejętności, żeby pobić Canelo. Jeśli ktoś ma go stłamsić, to właśnie Callum. Stać go nawet na wygraną przez nokaut - przekonuje emerytowany Tony Bellew.

Sam Eggington (28-7, 17 KO) i Ashley Theophane (48-8-1, 17 KO) spotkają się 11 grudnia w limicie wagi junior średniej.

Richard Commey (29-3, 26 KO) jedenaście miesięcy temu stracił pas IBF wagi lekkiej na rzecz Teofimo Lopeza. Teraz szykuje się do powrotu. Kończą się negocjacje w sprawie jego potyczki z Jacksonem Marinezem (19-1, 7 KO). Pojedynek ma odbyć się na przełomie stycznia i lutego, a walkę ma pokazać stacja ESPN.

- Gervonta Davis, Ryan Garcia i Teofimo Lope są dobrzy, ja jednak jestem wyjątkowy. Jestem numerem jeden wagi lekkiej. Oni zdają sobie z tego sprawę, dlatego dużo gadają, ale gdy przyjdzie co do czego, nie chcą potem podpisać kontraktu na walkę ze mną - mówi pewny swego Devin Haney (25-0, 15 KO), mistrz WBC w limicie 61,2 kilograma.