WŁODARCZYK WYZNACZONY DO WALKI O MISTRZOSTWO EUROPY

Redakcja, EBU

2020-11-13

Europejska Unia Boksu poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) został wyznaczony do walki z obecnym mistrzem Europy wagi junior ciężkiej Tommym McCarthym (17-2, 8 KO). Według organizacji, obozy obu pięściarzy muszą najpierw dojść do porozumienia podczas prywatnych negocjacji.

Popularny "Diablo" ostatni pojedynek stoczył 30 listopada ubiegłego roku z Taylorem Mabiką. Były czempion wagi cruiser wrócił do treningów, ale jego szkoleniowcem nie będzie już Fiodor Łapin. Jest raczej mało prawdopodobne, że Włodarczyk przyjmie taki pojedynek, choć 39-letni pięściarz pozostaje cały czas w rankingach, a ostatnio nawet poprawił swoją lokatę na liście federacji IBF. 

W ubiegłym roku McCarthy - tuż po swoim zwycięstwie nad Fabio Turchim we Włoszech na gali DAZN - był najpierw wyznaczony do walki z Nikodemem Jeżewskim o mistrzostwo Unii Europejskiej. Do walki nie doszło, 30-latek czekał na swoją szansę aż 12 miesięcy. Dwa tygodnie temu Brytyjczyk pokonał na punkty Bilala Laggoune'a (25-2-2, 14 KO) i zdobył wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.