BENN vs FORMELLA WALKĄ WIECZORU 21 LISTOPADA W LONDYNIE

Redakcja, Matchroom

2020-11-13

21 listopada w walce wieczoru gali na Wembley Arena mieliśmy zobaczyć starcie Dillian Whyte vs Aleksander Powietkin II, ale Rosjanin zachorował na COVID-19 i walkę przesunięto. Gala się jednak odbędzie, a na pozycję walki wieczoru przesunięto pojedynek w wadze półśredniej: Conor Benn (16-0, 11 KO) kontra niedawny rywal Shawna Portera, Sebastian Formella (22-1, 10 KO). Zobaczymy również inne ciekawe starcia.

WHYTE NIE WIERZY W COVIDA U POWIETKINA, ZESPÓŁ ROSJANINA ODPOWIADA >>>

W wadze ciężkiej coraz wyżej notowany Brytyjczyk Fabio Wardley (9-0, 8 KO) zmierzy się z Richardem Larteyem (14-3, 11 KO) z Ghany, a charyzmatyczny, bardzo agresywny w ringu Alen Babić (5-0, 5 KO) skrzyżuje rękawice z Tomem Little'em (10-8, 3 KO). Nie znamy jeszcze rywala Davida Allena (18-5-2, 15 KO), który miał walczyć na niedawnej gali Usyk vs Chisora z Christianem Hammerem (wypadł po zakażeniu koronawirusem), a potem z Chrisem Lovejoyem, ale obecnie szykowany jest dla niego inny przeciwnik.

Wracając na koniec do walki wieczoru: mający polskie korzenie Formella przegrał w sierpniu z Porterem - byłym czempionem i zawodnikiem ścisłej światowej czołówki - wszystkie odsłony dwunastorundowej konfrontacji, ale dysponuje dobrą obroną i pracą nóg, jest wysoko notowany i będzie zdecydowaniem najtrudniejszym rywalem Benna w jego dotychczasowej karierze. 24-letni Brytyjczyk ostatni raz walczył w październiku zeszłego roku, pokonując przed czasem Steve'a Jamoye.