KTO O PAS WBC BRIDGERWEIGHT? MOŻLIWA WALKA RIVAS vs LERENA

Redakcja, Daily Mail

2020-11-13

Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowym limicie federacji WBC. Górna granica ma wynosić 101,6 kilograma, a kategoria nazywać się będzie Bridgerweight. Kto może zaboksować o wakujący tytuł i zostać pierwszym mistrzem tej dywizji?

Wrócimy do starej granicy kategorii cruiser, czyli 86,15 kg. Tony Bellew sugerował, że o wakujący tytuł WBC Bridgerweight mogliby walczyć Deontay Wilder z Aleksandrem Usykiem, lecz taką opcję odrzucił sam Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

- W pierwszym kwartale przyszłego roku wyłonimy nowego mistrza. Zgłasza się do nas wielu ciekawych zawodników - zapewnia Sulaiman.

Kto więc zagarnie pierwszy w historii tytuł w limicie 101,6 kilograma? W kuluarach pojawiają się dwa nazwiska. Kevin Lerena (25-1, 12 KO) już 19 grudnia spotka się z Patrickiem Fergusonem (17-2-1, 13 KO) w umownym limicie, by sprawdzić swój organizm. Jeśli wygra, na wiosnę 2021 mógłby zmierzyć się z Oscarem Rivasem (26-1, 18 KO) o wakujący tytuł. Rivas był dotąd czołowym "ciężkim". Jedyną porażkę poniósł z rąk Dilliana Whyte'a, lecz po drodze posłał Anglika na deski.

- Nasz mistrz kategorii cruiser Ilunga Makabu do najbliższej walki przygotowuje się jeszcze w limicie 90,7 kilograma, ale zapewnił mnie, że zejdzie do 86,15kg - dodał Sulaiman.