HEARN I SAUERLAND: CHCEMY WALKI HRGOVICIA Z HUNTEREM

Redakcja, Boxing Social, Sky Sports

2020-11-11

Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) pojawił się w gronie zawodników, których Filip Hrgović (12-0, 10 KO) wyzwał na pojedynek po sobotnim zwycięstwie przed czasem nad Rydellem Bookerem. Hunter szybko odpowiedział na wyzwanie, a teraz ten hit wagi ciężkiej nabiera coraz bardziej realnych kształtów po wypowiedziach wspólnie promujących Hrgovicia Eddie'ego Hearna i Nisse Sauerlanda.

HRGOVIĆ WRACA 19 GRUDNIA, W PRZYSZŁYM ROKU DUŻE WALKI >>>

- Kiedy Filip stoczy dużą walkę? Teraz. Nie miał wielu walk jako zawodowiec, ale jest bardzo dobry. Pamiętam jeszcze jego dawne sparingi z Davidem Haye'em, który mówił mi: ''ten dzieciak naprawdę potrafi walczyć, jest cholernie dobry''. Wszyscy w brytyjskim środowisku wiedzą, co stało się na sparingach Hrgovicia z Dubois. Hrgović to wyjątkowy, niezwykle niebezpieczny zawodnik - powiedział Hearn.

- Walka, do której powinno dojść, to pojedynek Hrgovicia z Michaelem Hunterem. To jest rywal dla Filipa, nie ma co owijać w bawełnę. Rozmawiałem z Kalle i Nisse Sauerlandami i zgadzamy się, że to wspaniała walka. Michael Hunter twierdził niedawno, że może walczyć za darmo, no cóż, na pewno nie dostanie teraz takich pieniędzy jak wtedy, gdy był zawodnikiem Matchroom. Ale oczywiście dobrze zarobi. On i Hrgović są unikani, to starcie jest dla nich szansą - dodał szef grupy Matchroom.

W rozmowie z chorwackimi mediami Hrgović stwierdził w tym tygodniu, że 19 grudnia stoczy pojedynek w Chorwacji, a potem, w pierwszym kwartale przyszłego roku ma stoczyć upragnioną dużą walkę. Czy rywalem będzie Hunter? Wiele na to wskazuje. Amerykanin jest obecnie czwarty w rankingu IBF, Hrgović jest szósty. Ich starcie mogłoby mieć status eliminatora.

- Walka z Hunterem byłaby świetna. Już raz się na nią zgodziliśmy, ale Hunter wolał walczyć z Powietkinem. Michael ma wyrobione nazwisko i cenię go jako zawodnika, podejmuje każde wyzwanie. Myślę, że Filip byłby dla niego za silny, ale kibice chcą zobaczyć ich konfrontację. Ta walka ma sens dla wszystkich, to mógłby być eliminator IBF. Jesteśmy gotowi - powiedział Nisse Sauerland.

Przypomnijmy, że Michael Hunter już od dawna mówi o walce z Hrgoviciem. Amerykanin i Chorwat walczyli na gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej w grudniu zeszłego roku. Hrgović pokonał wtedy przed czasem Erica Molinę, a Hunter zremisował z Aleksandrem Powietkinem. Była to ostatnia dotychczas walka ''Łowcy Nagród'', który kilka miesięcy później rozstał się z grupą Matchroom.