FLOYD MAYWEATHER JR: WRACAM W 2021 ROKU W JAPONII

Redakcja, Social Media

2020-11-11

Jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów, niepokonany Floyd Mayweather Jr po raz kolejny zapowiada swój powrót, jak zwykle w enigmatyczny sposób. Czy tym razem zapowiedzi Amerykanina zostaną zrealizowane? Całkiem możliwe, gdyż Japonia, która ma być miejscem powrotu, od dawna ma dobre relacje z emerytowanym królem boksu.

- Tokio, Japonia. Wracam w 2021 roku. Wiem, że igrzyska odbędą się przyszłym roku w Japonii, a ja i moja ekipa będziemy robili coś wielkiego w hali Tokyo Dome. Japonio, nadchodzę - powiedział Mayweather Jr. 

Przypomnijmy, że szef federacji RIZIN, Nobuyuki Sakakibara chciał w tym roku ponownie nawiązać współpracę z Amerykaninem i zorganizować jego pokazową walkę z innym emerytowanym czempionem - Takashi Uchiyamą, który zakończył karierę w 2016 roku. Ta walka nie jest już raczej aktualna, choć nie można jej wykluczyć. Trudno też powiedzieć, czy mówiąc o powrocie Mayweather ma na myśli swoją walkę czy np. pojedynek któregoś z promowanych przez niego zawodników.

''Powrót'' Mayweathera miałby się odbyć na wspomnianym, krytym stadionie Tokyo Dome, który może pomieścić 50 tysięcy widzów. Kibice boksu pamiętają go zapewne przede wszystkim z walki Mike'a Tysona z Busterem Douglasem w 1990 roku, która zakończyła się porażką ''Żelaznego'' - jedną z największych sensacji w historii boksu.

Na koniec dodajmy, że Floyd zarobił w grudniu 2018 roku około dziesięciu milionów dolarów w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i bardzo popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę. Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera miała natomiast miejsce prawie trzy lata temu, gdy ''Money'' znokautował w sierpniu 2017 roku gwiazdora MMA Conora McGregora i według Forbesa zarobił ok. 275 milionów dolarów.