SHAKUR STEVENSON vs TOKA KAHN CLARY 12 GRUDNIA W LAS VEGAS

Redakcja, ESPN

2020-11-11

Wicemistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata wagi piórkowej, Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) stoczy kolejną walkę 12 grudnia w Las Vegas. Rywalem Amerykanina będzie jego rodak, pochodzący z Liberii Toka Kahn Clary (28-2, 19 KO). Pojedynek odbędzie się w limicie wagi super piórkowej.

SHAKUR STEVENSON: ZABIŁBYM CARLA FRAMPTONA >>>

Przypomnijmy, że w swoim czerwcowym debiucie w wadze super piórkowej Stevenson znokautował Felixa Caraballo. Wielu obserwatorów typuje Stevensona na przyszłego lidera amerykańskiego boksu i jednego z najlepszych pięściarzy świata. W lipcu ''Nieustraszony'' zwakował pas mistrzowski w wadze piórkowej i stał się od razu oficjalnym pretendentem do tytułu WBO w kategorii super piórkowej. 

Grudniowy rywal 22-letniego Stevensona, Toka Kahn Clary przegrał w październiku 2018 roku jednogłośnie na punkty z Kidem Galahadem, a potem wygrał trzy walki z rzędu z przeciętnymi lub bardzo przeciętnymi rywalami. Najpierw znokautował Carlos Manuela Reyesa, potem pokonał jednogłośnie na punkty Irvina Gonzaleza, a w swojej ostatniej dotychczas walce, niespełna dwa tygodnie temu pobił przed czasem Jonathana Pereza.

Na koniec dodajmy, że Stevenson deklarował chęć zastąpienia zakażonego koronawirusem Miguela Berchelta i zmierzenia się w grudniu z Oscarem Valdezem, jednak ostatecznie poszedł inną drogą, a wielkie walki czekają go zapewne w przyszłym roku.