AVNI YILDIRIM NACISKA NA WALKĘ Z CANELO

Redakcja, SkySports

2020-11-11

Po rozstaniu Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) z grupą Golden Boy Promotions do walki z meksykańskim pięściarzem zgłosiło się grono chętnych, z których na czele stoi mistrz IBF w kategorii super średniej Caleb Plant (20-0, 12 KO). O swojej gotowości do pojedynku z Canelo przypomina także pochodzący z Turcji Avni Yildirim (21-2, 12 KO).

Przypomnijmy – w lutym 2019 roku Yildirim przegrał w walce o wakujący pas WBC z Amerykaninem Anthonym Dirrellem (33-2-1, 24 KO) przez techniczną decyzję po dziesięciu rundach z powodu rozcięcia nad lewym okiem Dirrella. Pół roku później pięściarz z Michigan stracił tytuł na rzecz niepokonanego dotąd Davida Benavideza (23-0, 20 KO), ten jednak został pozbawiony pasa w sierpniu tego roku, gdy nie osiągnął limitu wagowego przed starciem z Roamerem Alexisem Angulo (26-2, 22 KO). Federacja WBC ogłosiła więc, że o wakat mają zawalczyć wspomniani już wcześniej Alvarez i Yildirim.

- Jestem obowiązkowym pretendentem do tytułu WBC (w wadze super średniej), zdobyłem to prawo po walce z Dirrellem, w której byłem bliski zrealizowania swojego marzenia – powiedział urodzony w Stambule pięściarz.

- Federacja WBC nakazała mi walkę z Canelo, byłem i jestem gotowy. Jeśli Alvarez zdecyduje się na inny krok, będzie to jego decyzja. Nie dbam o pieniądze, chcę tylko walczyć o zielony pas i zostać pierwszym w historii mistrzem świata pochodzącym z Turcji – podsumował Yildirim.