MENEDŻER PULEWA: JOSHUA MA SŁABOŚCI, NIE JEST BEZBŁĘDNY

Redakcja, SkySports

2020-11-11

12 grudnia w hali O2 Arena w Londynie dojdzie do pojedynku Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o pasy mistrzowskie WBA Super, IBF, WBO i IBO w kategorii ciężkiej. Pomimo że jego podopieczny jest skazywany na porażkę, agent Bułgara Iwajło Gocew twierdzi, iż Pulew nie jest bez szans w tym starciu.

Według bułgarskiego menedżera Joshua robi duży błąd, będąc już myślami w walce z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). – Jesteśmy skupieni tylko i wyłącznie na Anthonym. Można nazwać to błędem lub zrzucić na bycie niedoświadczonym, by wybiegać zbyt daleko w przyszłość i nie skupiać się na aktualnym wyzwaniu. Przez 30 lat w boksie widziałem wiele rzeczy, które kończyły się porażką, gdy wybiegałeś myślami zbyt daleko – powiedział w rozmowie z Sky Sports Gocew.

Bułgar docenia umiejętności "AJ'a", wierzy jednak, że Pulew jest w stanie zdetronizować panującego mistrza. – On (Pulew) widział już wcześniej styl boksowania podobny do tego, który ma Joshua. Anthony to wspaniały okaz, który bardzo mocno uderza, to świetny atleta, niemniej ma swoje wady i nie jest bezbłędny. Kubrat może wyeliminować jego mocne strony i obnażyć słabości – dodał menedżer ''Kobry''.

- AJ biegając dookoła w rewanżu z Ruizem Juniorem pokazał, że jest innym bokserem. Ostatnia walka pokazała, kim tak naprawdę jest Joshua. Pulew to inny typ wyzwania. Inaczej walczy się z niskim i ciężkim facetem, niż z zawodnikiem podobnych rozmiarów, którego jedną z większych zalet stanowi praca nóg, dlatego też Anthony będzie musiał dokonać wielu poprawek w swoim boksie – zakończył Gocew.

Brytyjczyk w swoim ostatnim pojedynku udanie zrewanżował się Andy'emu Ruizowi Juniorowi (33-2, 22 KO), nie dając mu szans na dystansie 12 rund. Ostatnia walka Pulewa również zakończyła się decyzją sędziów, gdy po 10 rundach to jego ręka powędrowała w górę po walce z Rydellem Bookerem (26-4, 13 KO).