UMAR SALAMOW ZAKAŻONY COVID-19, WALKA Z WŁASOWEM PRZEŁOŻONA

Redakcja, Boxingscene

2020-11-07

Planowana na 20 listopada w Mińsku, wielokrotnie przekładana walka Umara Salamowa (25-1, 19 KO) z Maksymem Własowem (45-3, 26 KO) nie dojdzie do skutku w ww. terminie. W organizmie Salamowa wykryto koronawirusa i Rosjanin musiał przerwać przygotowania do najważniejszego pojedynku w swojej karierze. Wkrótce mamy poznać nowy termin tej konfrontacji.

Przypomnijmy, że zwycięza walki Salamow vs Własow ma zmierzyć się w przyszłym roku z Joe Smithem Juniorem (26-3, 21 KO) w starciu o wakujący pas WBO. Smith Jr znokautował kilka miesięcy temu Eleidera Alvareza w pierwszym półfinale małego turnieju, który wyłoni nowego czempiona w limicie 175 funtów. Pas WBO został zwakowany przez Saula Alvareza, który zdobył go w listopadzie zeszłego roku nokautując Siergieja Kowaliowa.

Wracając na koniec do 26-letniego Salamowa i 34-letniego Własowa: Salamow nie walczył od września zeszłego roku i zwycięstwa przed czasem w walce z Emmanuelem Danso. Natomiast Własow po porażce w 2018 roku z Krzysztofem Głowackim stoczył trzy zwycięskie pojedynki w wadze półciężkiej, ostatni w listopadzie 2019 roku, pokonując na punkty Emmanuela Marteya.