SAUERLAND: NASZYM CELEM JEST WALKA HRGOVICIA O PAS W 2021 ROKU

Redakcja, Sky Sports

2020-11-06

Brązowy medalista olimpijski z Rio, Filip Hrgović (11-0, 9 KO) zmierzy się jutro na gali Haney vs Gamboa w Hollywood z Rydellem Bookerem (26-3, 13 KO). Chorwat jest obecnie notowany na szóstym miejscu rankingu IBF wagi ciężkiej, a jego współpromotor, Nisse Sauerland jest przekonany, że ''El Animal'' stanie w przyszłym roku do walki o pas.

FILIP HRGOVIĆ: MAM WSZYSTKO, BY ZOSTAĆ WIELKIM MISTRZEM >>>

- Po zaledwie jedenastu walkach Filip znalazł się na bardzo dobrej pozycji w rankingu. Naszym celem jest teraz pozycja obowiązkowego pretendenta. W tej chwili na pierwszym miejscu zestawienia IBF znajduje się Kubrat Pulew (w grudniu walczy z mistrzem, Anthonym Joshuą - przyp.red.), za nim są Charles Martin, Aleksander Usyk i Andy Ruiz Jr. Mamy nadzieję, że po Filip wskoczy do czołowej piątki po sobotnim zwycięstwie - powiedział Sauerland, który karierę Hrgovicia prowadzi obecnie we współpracy z promotorem AJ'a, Eddie'em Hearnem.

- Droga do pasa IBF jest dla nas otwarta. Kwestia drogi do tytułu WBC jest bardziej skomplikowana, jest tam wiele zobowiązań. Natomiast federacja IBF wywiązuje się ze swoich obietnic wobec obowiązkowych pretendentów i regularnie wyznacza im walki mistrzowskie. Nasz główny cel to walka o tytuł w przyszłym roku - dodał promotor Chorwata.

- Hrgović jest bardzo unikany, ale nie winię za to zawodników. Wszyscy czekają na swoją wielką szansę. Nie widzę żadnego ''ciężkiego'', który zbliża się poziomem do Filipa. Fury i Joshua są na szczycie, a Filip jest na czele grupy pościgowej (...) Zobaczymy też, kto wygra w walce Joe Joyce vs Daniel Dubois, zwycięzca może być naszym rywalem (...) Teraz od sobotniego występu zależy to, czy Filip stoczy w tym roku jeszcze jedną walkę. Chcemy utrzymać jego aktywność - podsumował temat Szwajcar niemieckiego pochodzenia.