TONY YOKA vs CHRISTIAN HAMMER 27 LISTOPADA W NANTES

Redakcja, Tony Yoka Official

2020-11-04

Mimo pandemii koronawirusa, mistrz olimpijski z Rio Tony Yoka (8-0, 7 KO) nie zwalnia tempa. We wrześniu wrócił po roku przerwy błyskawicznym nokautem na Johannie Duhaupasie, a już 27 listopada Nantes zmierzy się kolejnym ciekawym rywalem, Rumunem z niemieckim paszportem Christianem Hammerem (25-6, 15 KO).

TONY YOKA ZDEMOLOWAŁ JOHANNA DUHAUPASA W PIERWSZEJ RUNDZIE >>>

W ostatni dzień października Hammer miał walczyć w Londynie z Davidem Allenem, ale walkę odwołano, gdyż u Hammera wykryto COVID-19. Jak widać przeszedł jednak chorobę łagodnie, gdyż przystępuje do pojedynku z Yoką. 

Francuz miał walczyć z Hammerem już w grudniu zeszłego roku, ale reprezentant Niemiec nie stracił raczej przez niespełna rok wiele na wartości. Od czasu porażki na punkty z Luisem Ortizem (marzec 2019) stoczył jedną walkę. Zamiast pojedynku z Yoką zmierzył się w grudniowej konfrontacji z delikatnie mówiąc przeciętnym Boliwijczykiem Saulem Farahem (bilans 71-25-3 ''nabity'' na słabych bokserach) i odprawił go w pierwszej rundzie.

Dodajmy na koniec, że Yoka jest oficjalnym pretendentem do walki o pas czempiona Unii Europejskiej (EBU-EU). Przetarg na konfrontację Francuza z Chorwatem Petarem Milasem zaplanowano na 17 listopada.