USYK vs DUBOIS O WAKUJĄCY PAS WBO? WARREN WCIĄŻ O TYM MÓWI

Redakcja, IFL TV

2020-11-02

Za niecały miesiąc, 28 listopada dojdzie ostatecznie do wielokrotnie przekładanej, hitowej walki brytyjskich olbrzymów - 22-letniego Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z 34-letnim Joe Joyce'em (11-0, 10 KO). Czy jej zwycięzca może stoczyć walkę o pas mistrza świata WBO wagi ciężkiej z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO)? Tak twierdzi promotor Brytyjczyków, Frank Warren, rozwijając swoją wizję sprzed kilku miesięcy.

ALEKSANDER USYK: JOSHUA, IDĘ PO CIEBIE >>>

- Usyk był kapitalnym zawodnikiem wagi cruiser, ale w wadzie ciężkiej pokonał na razie niewiele znaczącego Witherspoona i Chisorę, który zawsze przegrywa duże walki. Jak już mówiłem, nie będę miał problemu z wystawieniem zwycięzcy walki Dubois sv Joyce przeciwko Usykowi. Daniel jest drugi w rankingu WBO, Usyk pierwszy (Joyce jest jedenasty - przyp.red.). Wierzę, że Daniel i Joe wygrywają z Usykiem. On nie da rady utrzymać z olbrzymem swojego tempa przez dwanaście rund. Zresztą wszyscy zawodnicy czołówki wagi ciężkiej mają duże szanse, by pokonać Ukraińca - powiedział Warren. 

Przypomnijmy, że Usyk - obowiązkowy pretendent WBO - stwierdził po sobotnim zwycięstwie nad Dereckiem Chisorą, że nie zamierza czekać na walkę z mistrzem WBO, WBA i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO), który chce w przyszłym roku przede wszystkim walczyć z mistrzem WBC Tysonem Furym. Jeżeli Joshua zwakuje pas WBO, walka Usyka ze zwycięzcą starcia Dubois vs Joyce stanie się bardziej prawdopodobna.