WASILEWSKI POTWIERDZA: GŁOWACKI vs OKOLIE O PAS WBO 12 GRUDNIA!

Redakcja, Twitter

2020-10-19

Andrzej Wasilewski - promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), potwierdził przed momentem w mediach społecznościowych, że wojownik z Wałcza stanie 12 grudnia przed szansą zdobycia jako pierwszy Polak w historii po raz trzeci tytułu mistrza świata.

"Główka" już dwukrotnie zasiadał na tronie WBO kategorii junior ciężkiej. Teraz spotka się z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł World Boxing Organization w limicie 90,7 kilograma. Szef stajni KnockOut Promotions poinformował, że potwierdzają się wcześniejsze doniesienia i do tej mistrzowskiej potyczki dojdzie na rozpisce gali Joshua vs Pulew.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

"Good news! Eddie Hearn potwierdził bezpośrednio wszystko, co przez ostatnie tygodnie robiłem i mowiłem Krzysztofowi. Wyjaśniło się, wbrew niektórym głosom, że traktuje i szanuje Główkę absolutnie poważnie i odpowiedzialnie. Kawał sportowca! Krzysiek podpisał kontrakt na 12 grudnia" - napisał Wasilewski.

Widaomo już, że jeśli Polak zdobędzie tytuł, jego pierwszym pretendentem będzie Dilian Prasović (14-0, 11 KO), który w eliminatorze do pasa WBO zdominował i dwukrotnie przewrócił Edina Puhalo (19-1, 18 KO), wygrywając przez TKO w ósmym starciu.

Przypomnijmy, że Krzysztof zasiadał na tronie WBO od sierpnia 2015 do września 2016 oraz od listopada 2018 do czerwca 2019.