5 GRUDNIA POLSAT BOXING NIGHT Z UDZIAŁEM CIEŚLAKA I... ADAMKA?

Redakcja, W Ringu Etoto

2020-10-19

Stacja Polsat, która ostatnio przegrywała rywalizację na polu bokserskim z TVP Sport, mocno kontratakuje. W ostatnią sobotę zobaczyliśmy w Polsacie Sport transmisję gali Łomaczenko vs Lopez, a na 5 grudnia zaplanowano galę Polsat Boxing Night. Kto wystąpi w walce wieczoru? Głównymi kandydatami mogą być Michał Cieślak (19-1, 13 KO) i... Tomasz Adamek (53-6, 31 KO), który namawiany jest do powrotu na ring.

- Piąty grudnia to robocza data gali Polsat Boxing Night i być może tam ewentualnie dojdzie do jakiegoś mariażu między grupą Queensberry Poland i Przemysławem Krokiem, który w tej chwili opiekuje się karierą Michała Cieślaka. I coś wspólnie będzie stworzone. Pod warunkiem, że będzie publiczność (...) Słyszę też, że namawiają Adamka na trzy pojedynki. W wieku 43 lat... - powiedział Mateusz Borek w programie "W Ringu".

Gale Polsat Boxing Night cieszyły się przez lata wielkim zainteresowaniem. Występowały na nich największe nazwiska polskiego boksu zawodowego, m.in. Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. Prezentowano równiez największe talenty biało-czerwonego pięściarstwa. Hale były wypełnione po brzegi, a oglądalność telewizyjna stała na bardzo wysokim poziomie.

W swoim ostatnim występie na PBN były mistrz swiata wagi półciężkiej i wagi cruiser, Tomasz Adamek znokautował Joeya Abella w kwietniu 2018 roku, a następnie w październiku poległ przed czasem w walce z Jarrellem Millerem w Chicago. Wkrótce potem ogłosił zakończenie kariery. 

Michała Cieślaka oglądaliśmy natomiast w ringu ostatni raz w styczniu 2020 roku, gdy przegrał w Kinszasie na punkty starcie o mistrzostwo świata WBC wagi cruiser z Ilungą Makabu. Potem Polak popadł w zawiły spór z promotorami, ale wygląda na to, że wychodzi na prostą. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących jego ewentualnego występu na PBN, do gali zostało przecież niewiele czasu. Inna sprawa, że pandemia koronawirusa nie pozwala obecnie niczego kategorycznie przesądzać.