MASTERNAK O NOWYM/STARYM LIMICIE W CRUISER: JESTEM GOTOWY

2020-10-17, Łukasz Furman, Informacja własna

Nie wszystkim będzie na rękę powrót do starego limitu kategorii cruiser, czyli 86,15 kilograma. Ale problemu z zejściem do tej granicy nie będzie miał na pewno Mateusz Masternak (42-5, 28 KO).

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej, ale na granicy 90,7 kilograma, który wciąż jeszcze funkcjonuje, pomimo trzydziestu trzech lat na karku nie będzie miał większych kłopotów z zejściem o te dodatkowe cztery kilogramy.

- Nie ważyłem się do wczoraj od czasu mojej ostatniej walki. W ogóle nie trzymałem diety, jadłem normalnie i trenowałem, a wczoraj wniosłem na wagę dokładnie 94 kilogramy. Kiedy więc przypilnuję jedzenie, nie będę miał kłopotów z zejściem do nowego limitu - zapewnia "Master".

Przypomnijmy, że pięściarz z Wrocławia związał się niedawno z grupą Knockout Promotions. Wrócił w połowie września i do jednej bramki ograł twardego Taylora Mabikę.

Dziś poinformowano, że federacja WBC zrobi zmiany i wprowadzi nową dywizję. Tak oto nowy limit kategorii cruiser ma wynosić 86,15 kilograma, a nowa waga, jeszcze bez oficjalnej nazwy, kończyć się będzie na granicy 101,6 kilograma. Wyżej będzie waga ciężka. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

<< Powrót na stronę główną <<