ŁOMACZENKO vs LOPEZ: TYPY AMERYKAŃSKICH MISTRZÓW ŚWIATA

2020-10-16, Redakcja, Fighthype

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od wielkiej walki mistrza świata WBC, WBO i WBA wagi lekkiej - Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO) - z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) w Las Vegas. Oto, jak widzą ten pojedynek amerykańscy mistrzowie świata. Nie każdy zdecydował się na konkretny typ, ale kilka refleksji jest ciekawych.

ŁOMACZENKO vs LOPEZ: AMERYKAŃSCY TRENERZY STAWIAJĄ NA UKRAIŃCA >>>

Terence Crawford (mistrz świata trzech kategorii, uważany obecnie za zawodnika ścisłej czołówki rankingów P4P): Teofimo od dawna pokazuje, że jest gotowy na ten pojedynek. Nie wiem, czy wygra, ale to wspaniała walka. Lekko skłaniam sie ku zwycięstwie Łomaczenki ze względu na jego doświadczenie. Ale ze względu na styl i siłę uderzenia, Teofimo ma spore szanse na zwycięstwo przez nokaut

Claressa Shields (dwukrotna mistrzyni olimpijska, zawodowa mistrzyni świata trzech kategorii): chcę, żeby Teofimo wygrał, ale Łomaczenko ma dwa złote medale igrzysk. Ja również je mam i wiem, co za tym stoi. Teofimo jest na pewno silniejszy fizycznie, to ważne.

Shawn Porter (były mistrz świata wagi półśredniej): myślę, że ta walka przyszła dla Teofimo trochę za wcześnie. Nie wydaje mi się, by mógł wygrać, ale jeżeli mu się to uda, będę szalał z radości. Uważam, że jedyni zawodnicy, którzy mogą się postawić w tej chwili Łomaczence, to Shakur Stevenson i Teofimo Lopez. Eksplozywność i agresja Lopeza w połęczeniu z jego bokserskim umysłem to bardzo poważne bronie, nawet w tej walce.

Mikey Garcia (były mistrz świata czterech kategorii): to najtrudniejsza walka dla Łomaczenki od czasu starcia z Jorge Linaresem. Teofimo jest naprawdę duży i silny, może znokautować każdego. Myślę, że ludzie nie doceniają go w tej walce. Nie wydaje mi się, by Łomaczenko mógł go zranić, choć skłaniam się ku zwycięstwu Ukraińca na punkty.

Regis Prograis (były mistrz świata wagi junior półsredniej): nikt nie może teraz pokonać Łomaczenki w wadze lekkiej i w super piórkowej. Inna sprawa, że Teofimo jest najbardziej eksplozywnym zawodnikiem w limicie 135 funtów. Zaskoczył mnie w walce mistrzowskiej z Richardem Commeyem, myślałem, że będzie miał trudniejszą przeprawę. 

Timothy Bradley (były mistrz świata dwóch kategorii): w ostatniej walce Łomaczenki Luke Campbell był w stanie zrobić całkiem sporo. Myślę, że Łomaczenko może się powoli starzeć. Być może 400 walk amatorskich odciska już swoje piętno. Lopez ma w dodatku przewagę warunków fizycznych i Ukrainiec będzie musiał znaleźć się w zasięgu jego bomb.

<< Powrót na stronę główną <<