UCZESTNIK GROMDY DEBIUTUJE JAKO ZAWODOWIEC

Redakcja, Informacja prasowa

2020-10-15

Łukasz "Brodacz" Załuska, półfinalista pierwszego turnieju walk na gołe pięści Gromda, reprezentant klubu Arrachion Olsztyn, wystąpi na gali Tymex Boxing Night 14. Przeciwnikiem kolegi klubowego Mameda Khalidova będzie medalista Mistrzostw Polski Juniorów, mistrz federacji WBB, Artur Górski.

- Łukasz Załuska mimo przegranej z finalistą turnieju, popularnym "Tysonem", zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Bardzo dobrze się poruszał na nogach, chętnie wchodził w wymianę i zadawał przemyślane ciosy. Takich pięściarzy boks aktualnie potrzebuje, aby kibice otrzymywali ciekawe walki - komentuje Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Nie jest to jedyny pięściarz z gal Gromda, którego zobaczymy na zawodowym ringu.

- Warto tutaj jasno zaznaczyć, że gala Gromda to nie tylko szansa zaistnienia w nowej dyscyplinie w Polsce, jaką są walki na gołe pięści, ale jest to także przepustka do zawodowych walk bokserskich. Należy więc przyglądać się uczestnikom naszych gal - mówi Grabowski.

Aktualnie trwają zapisy do drugiego turnieju. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gromda.pl.

Tymex Boxing Night 14 już 21 listopada w Szydłowcu. Transmisja w TVP Sport. W walce wieczoru zobaczymy Mie(dzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej, Damiana Wrzesinskiego (20-1-2). Ponadto ciekawe polsko-niemieckie starcie pomiędzy Tomaszem Gromadzkim (11-4-1) a Sahanem Aybayem (10-0). Na gali również zaprezentuje się Łukasz Maciec (25-3-1), Stanisław Gibadło (4-0) oraz Oskar Kapczyński (3-1).