WALLIN DOMAGA SIĘ REWANŻU Z FURYM: ZASŁUŻYŁEM NA DRUGĄ WALKĘ

Redakcja, Informacja prasowa

2020-10-13

Trzynaście miesięcy temu Otto Wallin (21-1, 14 KO) napędził strachu Tysonowi Fury'emu (30-0-1, 21 KO). Przegrał na punkty, ale porozcinał aktualnego mistrza WBC wagi ciężkiej i zakrwawił mu twarz. Teraz domaga się rewanżu.

Szwed wrócił w połowie sierpnia i pokonał Travisa Kauffmana, który z powodu kontuzji nie wyszedł do piątej rundy. Plany miał inne, kiedy jednak dowiedział się, że "Król Cyganów" szuka rywala na 5 grudnia, zgłosił swoją kandydaturę.

- To przecież Otto dał Fury'emu najtrudniejszą walkę w karierze, kto więc bardziej zasługuje na pojedynek z Tysonem jak nie mój chłopak? Prawidłowe ciosy pokiereszowały twarz Fury'ego. Dzięki walce w sierpniu Otto jest gotów wskoczyć na grudniowy termin i udowodnić, że to on jest numerem jeden na świecie - mówi Dmitriy Salita, promotor Szweda.

- Po tym co pokazałem w naszej walce w sierpniu 2019 zasłużyłem sobie na taki rewanż. Pokazałem się z lepszej strony przeciwko Fury'emu niż na przykład Deontay Wilder, lepiej niż jakikolwiek inny przeciwnik Tysona. Jestem gotów, by wskoczyć w miejsce Wildera i zawalczyć z Furym w grudniu. Cały czas ciężko trenowałem, zrobiłem postępy i jestem dziś lepszym bokserem niż w zeszłym roku. Dlatego też zasługuję na taki rewanż - dodał sam Wallin.

Fury ma zaboksować 5 grudnia w Londynie. W gronie potencjalnych rywali pada pięć nazwisk, nie ma jednak w tej grupie Wallina. Według Boba Aruma, promotora "Króla Cyganów", przeciwnik zostanie wybrany z następującej stawki: Agit Kabayel (20-0, 13 KO), Oscar Rivas (26-1, 18 KO), Charles Martin (28-2-1, 25 KO), Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) lub Efe Ajagba (14-0, 11 KO).

Poniżej prezentujemy i przypominamy Wam pojedynek Fury'ego z Wallinem, który doprowadził do zmiany narożnika w obozie Anglika. Kilka tygodni później Tyson wymienił Bena Davisona na Javana "Sugar" Hilla.