NOKAUT ROKU? KAZACHSKI POKAZ MOCY W LAS VEGAS (RELACJA + WIDEO)

Redakcja, Top Rank

2020-10-10

Mistrz świata w boksie olimpijskim z 2013 roku, Żanibek Alimchanuli (9-0, 5 KO) coraz mocniej puka do drzwi czołówki boksu zawodowego w wadze średniej. Wczoraj na gali Top Rank Navarrete vs Villa w Las Vegas Kazach w efektowny sposób rozprawił się z Argentyńczykiem Gonzalo Corią (16-4, 6 KO), zadając mu pierwszą w jego karierze porażkę przed czasem.

Kontra z lewej ręki w wykonaniu Kazacha rzuciła Corię na deski na minutę przed końcem pierwszej rundy. Argentyńczyk zdołał się pozbierać, ale nie zdołał odwlec egzekucji na długo. Walczący z odwrotnej pozycji ''Kazachski styl'' dokończył robotę w drugiej odsłonie: ustawił sobie rywala prawą ręką i huknął krótkim lewym sierpowym, trafiając czysto na szczękę. Coria padł twarzą na matę ringu i nawet nie myślał o szybkim powstaniu. Sędzia doliczył do sześciu i przerwał walkę.