'TYLKO DWUMETROWY MAYWEATHER MÓGŁBY SPRAWIĆ PROBLEMY FURY'EMU'

Redakcja, TalkSport

2020-10-09

Zwycięstwa Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) i Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) w ich najbliższych pojedynkach będą prawdopodobnie oznaczały, że w przyszłym roku zobaczymy wielkie starcie unifikacyjne brytyjskich czempionów globu królewskiej dywizji. Tymczasem ojciec Fury'ego - John - twierdzi, że tylko Floyd Mayweather Jr w dwumetrowej, ciężkiej wersji mógłby zagrozić olbrzymowi z Wilmslow.

KHAN: FURY ŁATWO POKONA JOSHUĘ, WSZYSTKIE ARGUMENTY PO JEGO STRONIE >>>

Tyson Fury miał 19 grudnia stoczyć trzecią walkę z Deontayem Wilderem (42-1, 41 KO) i obaj zaczęli już obozy przygotowawcze przed tym pojedynkiem, ale w tej chwili wygląda na to, że do tego starcia raczej w grudniu nie dojdzie, gdyż na trybunach nie może się znaleźć z powodu pandemii koronawirusa komplet widzów, kluczowy dla komercyjnego sukcesu gali. Tymczasem za dwa miesiące, 12 grudnia Anthony Joshua ma skrzyżować rękawice z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Kibice AJ'a liczą na demonstrację siły, ale nie robi to wrażenia na Johnie Furym.

- Nikt nie może pokonać Tysona Fury'ego, może oprócz dwumetrowej, studwudziestokilogramowej wersji Floyda Mayweathera Juniora. To jedyna osoba, która byłaby w stanie sprawić Tysonowi problemy. Nikt nie może się równac z ''Królem Cyganów'' pod względem siły fizycznej, rozmiaru, umiejętności i ringowej inteligencji. Jego bokserski umysł idzie w parze z wszystkimi innymi atutami. Ciężkie, wolne nogi i tradycyjna kombinacja lewy-prawy zakończona lewym sierpowym... To za mało, by zagrozić Tysonowi. On zjada konwencjonalnych bokserów żywcem - powiedział ''Big John'', którego syn spierał się niedawno z byłym mistrzem świata i ekspertem telewizyjnym Johnnym Nelsonem, twierdzącym, że ''stawia na Joshuę, bo będzie on lepszy w zaciętej ringowej wojnie, bójce cios za cios''. 

- Bójka? Widziałeś kiedyś Joshuę wygrywającego ringową bójkę? Szanuję każdą opinię, ale musi być merytoryczna. Wymień mi jedną wojnę, w której Joshua był górą. Ja brałem udział w wielu wojnach i zawsze wygrywałem, on wziął udział w jednej i ją przegrał. Joshua nie ma wystarczająco dużych jaj, żeby mi się przeciwstawić. Widziałeś kiedyś gorący nóż wchodzący w masło? To właśnie zrobię z tym plastikowym kulturystą, głupim kutasem - tako rzekł ''Król Cyganów''.