WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 7 PAŹDZIERNIKA 2020

Redakcja, Informacja prasowa

2020-10-07

Zdeterminowany Ruiz, problemy Parkera, synowie dawnych mistrzów w akcji. Prezentujemy Wam obszerny skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej. Tak więc o tych największych i najmocniej bijących!

Wiecie już, że 11 grudnia naprzeciw siebie staną Joseph Parker (27-2, 21 KO) i Junior Fa (19-0, 10 KO). Ten sławniejszy z rodaków - były mistrz WBO, ma problem. Jego głównym sparingpartnerem miał być Guido Vianello (7-0-1, 7 KO), jednak Włoch nie dostanie wizy i nie doleci na obóz. Trzeba szukać więc kogoś innego...

Odłożona walka Martina Bakole (15-1, 12 KO) z Siergiejem Kuźminem (15-1, 11 KO) odbędzie się ostatecznie 21 listopada na rozpisce gali Powietkin vs Whyte II.

Mistrz świata i olimpijski wagi super ciężkiej - Tony Yoka (8-0, 7 KO), raczej dotąd zawodził, w każdym razie nie lśnił. Ale pod koniec września przejechał się po twardym Johannie Duhaupas już w pierwszej rundzie. Efekt? Federacja IBF nadała mu status ewentualnego challengera, notując go w swoim rankingu na jedenastej pozycji.

Hasim Rahman Jr (9-0, 4 KO), syn byłego dwukrotnego mistrza świata, w tym i zeszłym roku stoczył tylko po jednej walce. Ale wraca. Rahman Jr zaboksuje 31 października. Na ten moment nie znamy jednak nazwiska jego rywala.

Newfel Ouatah (18-3, 10 KO) - panujący mistrz Francji, w sobotę broni tytułu. Dlaczego o tym piszemy? Bo w rolę pretendenta wcieli się ważący w granicach 105 kilogramów Nicolas Wamba (6-0, 3 KO), syn Anaclet Wamby (46-2-1, 23 KO), byłego mistrza świata WBC kategorii cruiser w latach 1991-94. Nicolas początkowo wybrał kickboxing, teraz jednak próbuje podążać śladami sławnego taty.

Pełniący czasem rolę cutmana Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) Jorge Capetillo nie ma wątpliwości, że większe zagrożenie na mistrza WBC czyha ze strony Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) niż Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO). - Wilder jest wciąż groźniejszy, a wszystko przez jego naturalną siłę uderzenia. Joshua oczywiście jest dobry, tylko Tyson przerasta innych boksersko i wciąż groźniejszy byłby Wilder ze swoim mocnym ciosem - przekonuje Capetillo.

Uznany za trenera roku 2019 Eddy Reynoso zaciera ręce po pierwszym tygodniu pracy z Andym Ruizem Jr (33-2, 22 KO). Przypomnijmy, że były mistrz świata ma wystąpić z nim w narożniku na początku przyszłego roku. - Cel Andy'ego to odzyskanie tytułu mistrza świata. I pokazał mi na sali, jak bardzo poważnie traktuje swój zawód oraz powrót. Jeśli pozostanie tak zdyscyplinowany, nie mam wątpliwości, że znów zasiądzie na tronie - powiedział Reynoso.