DANIEL DUBOIS vs JOE JOYCE 28 LISTOPADA

Redakcja, The Athletic

2020-10-06

Jak donosi wiarygodny zazwyczaj Mike Coppinger z The Athletic, 28 listopada dojdzie ostatecznie do wielokrotnie przekładanej walki Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z Joe Joyce'em (11-0, 10 KO). Miejsca konfrontacji jeszcze nie potwierdzono, będzie nim prawdopodobnie Londyn.

Promotor obu zawodników Frank Warren długo nie chciał organizować ich pojedynku bez udziału publiczności, ale koronawirus na Wyspach nie odpuszcza i weteran bokserskiego biznesu musiał się ugiąć. Tym samym kibice nie wejdą 28 listopada na trybuny.

Wicemistrz olimpijski Joyce został na początku 2020 roku wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale wybrał walkę z "DDD", która przyniesie dużo większe zyski. Będzie starciem dwóch pokoleń królewskiej dywizji brytyjskiego boksu. 34-letni "Juggernaut" to wciąż niepokonany olbrzym z mistrzowskimi ambicjami, choć na razie nie zachwyca obserwatorów na zawodowstwie. Będzie jednak z pewnością największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze młodego olbrzyma - 22-letniego Dubois, który idzie przez zawodowe ringi jak burza i jest kreowany przez wielu na przyszłego czempiona globu. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dotychczas, lipcowej walce Joyce pokonał przed czasem Michaela Wallischa. Natomiast Dubois błyskawicznie odprawił w sierpniu Ricardo Snijdersa. Joyce zajmuje dziś jedenastą pozycję w rankingach WBC i WBO, Dubois jest drugi w rankingu WBO i siódmy w WBC.