ŁOMACZENKO DOCENIA UMIEJĘTNOŚCI I INTELIGENCJĘ LOPEZA

Redakcja, ESPN

2020-10-05

Mistrz świata WBC, WBO i WBA wagi lekkiej, Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) zmierzy się z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) już za niecałe dwa tygodnie, 17 października w Las Vegas. Ukrainiec był od dłuższego czasu ostro zaczepiany przez Amerykanina o honduraskich korzeniach i zapowiadał, że Teofimo słono za to zapłaci, ale w ostatniej wypowiedzi Łomaczenki widać szacunek dla umiejętności rywala.

CREDO ŁOMACZENKI: NIE CHCĘ BYĆ SŁAWNY, CHCĘ BYĆ NAJLEPSZY >>>

- Lopez to znakomity puncher, ma też wysokie bokserskie IQ i jest młodszy ode mnie, ale stoczył tyle samo walk, co ja. Mam natomiast duże doświadczenie w walkach dwunastorundowych. Zobaczymy więc, czy Lopez będzie w stanie zachować swój styl podczas walki - powiedział Łomaczenko.

- Kiedy zacząłem oglądać jego walki, poznałem jego sposób boksowania. Zacząłem się o nim uczyć. Zobaczyłem jego wysoką inteligencję ringową. On rozumie to, co ma robić między linami. Dobrze wyczuwa zamiary rywali. To będzie bardzo ciekawa walka dla całego bokserskiego świata - dodał dwukrotny mistrz olimpijski i zawodowy mistrz świata trzech kategorii.

- Waga lekka to nie moja kategoria. Bardziej komfortowo czuję się w limicie wagi super piórkowej, ale potrzebuję czterech pasów. Chcę być niekwestionowanym czempionem. Na wszystkie pytania udzielę dokładnej odpowiedzi dopiero po walce. Robię swoją robotę, a mój ojciec (Anatolij, trener Wasyla - przyp. red.) pokazuje mi to, co mogę zrobić w ringu i wskazuje cele - podsumował temat ukraiński wirtuoz.