ZWYCIĘZCA WALKI DUBOIS vs JOYCE PIERWSZY W KOLEJCE DO PASÓW?

Redakcja, Daily Star

2020-09-14

Walka 23-letniego Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z 34-letnim Joe Joyce'em (11-0, 10 KO) była już pięć razy przekładana, ale ostatecznie ma się odbyć 14 lub 21 listopada. Organizator tego pojedynku, szef grupy Queensberry Promotions Frank Warren twierdzi, że zwycięzca będzie pierwszy w kolejce do walki o wszystkie pasy. I wygląda na to, że promotor mocno liczy na listopadowe zwycięstwo młodszego z brytyjskich olbrzymów.

- Poprowadzenie Dubois na sam szczyt będzie czymś wspaniałym. Zbudowałem przez lata kariery wielu czempionów, a Dubois ma wszystko, by pójść w ich ślady. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto poświęca tak wiele, by wykorzystać swój potencjał. Londyńczyk był na moim radarze od dawna, zanim ktokolwiek naprawdę o nim usłyszał. Wiedzieliśmy, że to wyjątkowy talent, ale jego etyka praca jest po prostu niezrównana - powiedział Warren.

- Pandemia nie była dla Dubois problemem. Każdą godzinę przerwy spędził trenując albo myśląc o boksie, choć robił to wszystko poza salą treningową. On ma zarówno etykę pracy, jak i wielkie zdolności. Zwycięzca walki Daniela z Joe Joyce'em na pewno będzie obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w przyszłym roku. Będzie pierwszy w kolejce do starcia ze zwycięzcą konfrontacji Tysona Fury'ego z Anthonym Joshuą - dodał jeden z najbardziej doświadczonych graczy w bokserskim biznesie.