KHAN: CRAWFORD JEST ŚWIETNY, MÓGŁBY POKONAĆ MAYWEATHERA I PACQUIAO

Redakcja, FightHub

2020-09-09

Amir Khan (34-5, 21 KO) na własnej skórze przekonał się o klasie sportowej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) i dziś przekonuje, że jego pogromca mógłby sobie poradzić z samym Floydem Mayweatherem Juniorem.

Anglik raczej nie zwykł chwalić swoich przeciwników, ale dla "Buda" robi wyjątek. Przegrał z nim siedemnaście miesięcy temu przez TKO w szóstej rundzie.

- Dopiero po drugiej rundzie zacząłem łapać swój rytm, muszę jednak powiedzieć, że to był najlepszy zawodnik, z jakim dotąd się mierzyłem. Jeśli przeanalizujemy moje wcześniejsze porażki, to byłem łapany jednym mocnym uderzeniem, a do czasu nokautu prowadziłem walkę. W potyczce z Crawfordem kluczową rolę odegrał "tajming". On okazał się znakomitym technikiem z kapitalnym "tajmingiem". Wniósł też do ringu bardzo dobry plan taktyczny. Muszę oddać Crawfordowi, że jest świetnym zawodnikiem i jeśli chodzi o wagę półśrednią, to mógłby śmiało pokonać takich pięściarzy jak Manny Pacquiao, Errol Spence czy nawet Floyd Mayweather Jr. Tylko Mayweather mógłby się z nim równać od strony technicznej, ale według mnie i tak wygrałby Crawford - stwierdził Khan.

Przypomnijmy, że do walki z Crawfordem przymierzany jest teraz Kell Brook (39-2, 27 KO). Ten pojedynek miałby odbyć się 14 listopada.