PROMOTOR DUBOIS WYSTAWI GO NA USYKA, JEŚLI W STAWCE BĘDZIE PAS WBO

Redakcja, iFL

2020-09-01

Frank Warren bardzo mocno wierzy, że znalazł nowego mistrza świata wagi ciężkiej w osobie Daniela Dubois (15-0, 14 KO). Jego pupil szybko odprawia kolejnych rywali, a promotor próbuje go wsadzić na mocną walkę z dużym nazwiskiem.

Szef Queensberry Promotions oferował konkurencji walkę Dubois z Dillianem Whyte'em (27-2, 18 KO). Jeszcze przed porażką z Powietkinem, a niedawno powtórzył swoją ofertę. Dziś rano obóz Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) zapowiedział, że jeśli pokona Derecka Chisorę, nie odpuści i będzie się domagał walki z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) jako obowiązkowy pretendent do pasa WBO. A jeśli AJ nie podejmie wyzwania, zostanie zmuszony do zawakowania tytułu World Boxing Organization.

Wtedy Usyk - numer jeden rankingu, spotkałby się z kolejnym zawodnikiem na liście. Numerem dwa jest Joseph Parker (27-2, 21 KO), a trzy właśnie Dubois. Warren bardzo chętnie wystawiłby swojego osiłka do starcia z ukraińskim technikiem.

- Byłbym skłonny wystawić Daniela do walki z Usykiem, jeśli Joshua zawakuje tytuł WBO. Moim zdaniem Daniel ze swoją siłą i młodością dałby radę. To nie byłaby łatwa walka, wierzę jednak, że pokonałby Usyka - przekonuje brytyjski promotor.