ELIMINATOR WBC - PAPIN vs FAJFER, PRZENIESIONY NA 22 SIERPNIA

Redakcja, FightNews

2020-08-12

Małe zmiany w eliminatorze do pasa WBC wagi junior ciężkiej. Przypomnijmy, że władze World Boxing Council wyznaczyły do tego pojedynku Rusłana Fajfera (25-1, 16 KO) i Aleksieja Papina (11-1, 10 KO).

Rosjanie wystąpią w bratobójczej walce o tydzień później niż zakładano. I w innym mieście. Zamiast w Soczi w najbliższą sobotę, skrzyżują rękawice 22 sierpnia w Kazaniu. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Fajfer po nieznacznej punktowej porażce z Tabitim odbudował się wygranymi nad Siergiejem Radczenką i przede wszystkim Jurijem Kaszińskim. Papin już w poprzednim starcie walczył o status challengera, przegrał jednak - również nieznacznie na punkty, z nowym mistrzem WBC Ilungą Makabu (27-2, 24 KO). Pięściarz z Kongo zdobył pas po wojnie z Michałem Cieślakiem pod koniec stycznia. To jeszcze niepotwierdzona informacja, ale wygląda na to, iż w pierwszej obronie tytułu da rewanż Thabiso Mchunu (22-5, 13 KO).

Przypomnijmy, że wspomniany Michał Cieślak (19-1, 13 KO) w poprzednim rankingu WBC zajmował drugie miejsce w limicie 90,7 kilograma.