MISTRZOWSKA WALKA NAVARRETE vs MAGDALENO 17 LUB 24 PAŹDZIERNIKA

2020-08-12, Redakcja, Top Rank

Grupa Boba Aruma - Top Rank - wygrała przetarg na organizację walki o wakujące mistrzostwo świata WBO wagi piórkowej między Emanuelem Navarrete (31-1, 27 KO) i Jessie'em Magdaleno (28-1, 18 KO). Do tego pojedynku ma dojść 17 lub 24 października w USA.

Przetarg był w zasadzie jedynie formalnością, gdyż obaj ww. zawodnicy się związani ze stajnią Top Rank i tylko ona do przetargu przystąpiła, wykładając 250 tysięcy dolarów. Wciąż nie znamy dokładnej lokalizacji pojedynku, ale ma ona zostać ustalona do końca sierpnia.

Pas WBO w wadze piórkowej został zwakowany przez Shakura Stevensona, który przeniósł się do wyższej kategorii. Z kolei uczestnik październikowej walki o wakujące trofeum - Meksykanin Navarrete był jeszcze niedawno mistrzem WBO w wadze super koguciej, ale również poszedł w górę.

W swojej ostatniej dotychczas walce, podczas czerwcowej gali w Mexico City Navarrete znokautował bardzo przeciętnego Uriela Lopeza. Rywal nie był na tyle dobry, by w stawce walki znalazł się tytuł i było widać to w ringu. Natomiast Jessie Magdaleno starcił tytuł WBO w wadze super koguciej w 2018 roku na rzecz Isaaca Dogboe, którego później zdetronizował Navarrete. Od czasu porażki z Dogboe Magadaleno jest na fali trzech zwycięstw, ostatnie z nich to czerwcowa wygrana z Yenifelem Vicente.

<< Powrót na stronę główną <<